Aktuality

Historie značky ISUZU

ISUZU patří v Japonsku k tradičním výrobcům automobilů a je světově nejúspěšnějším konstruktérem dieselových motorů. Původně zdomácnělé v loďařství, představuje dnes stoleté ohlédnutí k začátkům výroby automobilů. Vše začalo v roce 1916, kdy Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co. & Tokyo Gas a Electric Industrial Co. zahájili výrobu automobilu. Ten nesl jméno Wolseley A-9 a v roce 1922 byl představen jako první osobní automobil vyrobený v Japonsku. Název značky ISUZU byl zaveden v roce 1949. Dnes  je ISUZU zastoupeno ve více než 100 zemích.

Od úspěchu vozu D-MAX se ISUZU řadí mezi skutečné specialisty na výrobu pick-upů a lehkých úžitkových vozidel. Od svého debutu v roce 1972 se prodalo na celém světě více než šest miliónů těchto pick-upů. Je vyroben pro lidi, kteří berou věci do svých vlastních rukou a neunavně pracují na svých cílech.

1916 Tokyo Ishikawajima Shipbuilding & Engineering Co., Ltd. a Tokyo Gas and Electric Industrial Co., Ltd. vypracovali první plány pro stavbu automobilů.

1922 zahájení společné výroby s anglickou automobilkou Wolseley Motor Ltd. Výsledkem spolupráce byl první osobní japonský automobil, v roce 1924 následovalo první nákladní auto s užitečnou hmotností 5 tun.

1936 společnost začíná vyvíjet první dieselové motory a pokládá tím základy k světové technologické špičce, kterou dodnes představuje.

1959 uveden na trh první z legendárních dvoutunových nákladních vozů typu "ELF". V segmentu lehkých úžitkových vozů je ISUZU lídrem na japonském trhu dodnes.

1971 začátek spolupráce s Generals Motors. Již v 70. letech patřilo ISUZU díky technologickým inovacím k předním světovým výrobcům užitkových vozů.

1990 je vyvinuta unikátní vířivá elektrická brzda pro užití v kolejových vozidlech. Současně začíná výroba prvních vozů pick-up modelové řady Rodeo, které byly v následujícím roce úspěšně uvedeny na americký trh.


1992 ISUZU zveřejnilo světově jako první chartu životního prostředí.

1993 ISUZU zavedlo novou typovou řadu vozidel N-série.

2001 byl motor Duramax 6000 již po několikáté zařazen organizací Ward’s Communications v USA mezi deset nejlepších motorů na světe.

2002 byl ve spolupráci s General Motors v Thajsku uveden na trh zcela nově vyvinutý pick-up pod označením D-MAX.

2006 byla založena společnost ISUZU Sales Deutschland GmbH.


2008 je uvedena šestá generace modelů řady N-série.

2009 obsadil Isuzu D-MAX na Rallye Dakar vynikající 11. místo v celkovém pořadí a tím dosáhl nejvyššího hodnocení v rámci vznětových motorů mezi pick-upy.

2012 přichází na trh nový D-MAX.

2013 v březnu byl vůz ISUZU D-MAX čtenáři časopisu AUTO BILD ALLRAD (nejčtenějšího ALLRAD časopisu v Evropě) zvolen v Německu za nejlepší offroadové auto mezi pick-upy. 

2016 ISUZU slaví dvojí výročí: 100 let ISUZU ve světě a 10 let v Německu a Rakousku.

2017 přichází na trh dosud nejvýkonnější ISUZU D-MAX. Suverénně se pohybuje s nákladem až 1.225 kg a zatížením návěsu 3,5 t (u všech modelů 4x4) jakýmkoliv terénem.